AXA DIRECT – taniej przez internet « Dobre Ubezpieczenie

AXA DIRECT – taniej przez internet


Ubezpieczenie samochodu to niejednokrotnie jedna z najwyższych opłat ponoszonych wśród kosztów utrzymania samochodu. Ubezpieczenie jest obowiązkowe, więc lepiej nie łamać prawa, bo poniesione oszczędności byłyby raczej prowizoryczne. Kara za brak ubezpieczenia jest wysoka, więc zdecydowanie przekroczy kwotę zwykłego ubezpieczenia.

Dlatego też ubezpieczenie to podstawa. Istnieje sposób na to, aby nieco obniżyć jego wysokość i aby ponoszone opłaty nie stanowiły tak dużego obciążenia w domowym budżecie. Otóż wysokość ubezpieczenia można nieco obniżyć, kupując je przez internet. Firm sprzedających swoje ubezpieczenia przez internet jest coraz więcej, więc warto zainteresować się, która posiada najkorzystniejszą ofertę. W chwili obecnej można skorzystać z promocji, jaką prowadzi AXA Direct. Kupując przez stronę internetową polisę ubezpieczeniową można zaoszczędzić nawet 20%. To dużo. Wystarczy na to poświecić około 20 minut. W tym czasie należy wypełnić formularz znajdujący się na stronie internetowej w informacje wymagane. Wśród nich padną pytania o dane pojazdu oraz kierowcy. Kolejnym krokiem będzie wybór pakietu najbardziej odpowiadającego potrzebom. Zawsze kupując ubezpieczenie można skorzystać z opcji dodatkowych, wśród których są dodatkowe opcje. Najczęściej jest to dodatkowe ubezpieczenie np. przedniej szyby w samochodzie. Podczas wypełniania formularza będzie należało także podać dane niezbędne do polisy, w ostatnim etapie zakupić polisę. Preferowaną formą zapłaty za nią jest przelew bankowy, dlatego też niemal od ręki można posiadać nowe ubezpieczenie. Oprócz tego ubezpieczyciel daje inne możliwości zapłaty, a jest możliwa płatność kartą kredytową oraz za pobraniem. Oprócz tego można skorzystać z systemu ratalnego, dzięki któremu opłaty nie będą obciążeniem dla budżetu domowego.

Jak pokazują statystyki z roku na rok, coraz więcej klientów stawia na zakup polis ubezpieczeniowych poprzez internet. Jest to bardzo praktyczne, gdyż nie trzeba umawiać się na spotkanie z konsultantem czy doradcą ubezpieczeniowym. Polisę przez internet można wykupić w momencie najbardziej dogodnym dla siebie, dlatego też oszczędza się czas. Dodatkowo wiele z dokumentów przesyłanych jest do klienta drogą elektroniczną, więc nie ma potrzeby wszystkiego posiadać w wersji papierowej. Zdecydowanie więcej zalet przemawia za tym, aby polisy ubezpieczeniowe kupować przez internet, tym bardziej że można dostać rabat w wysokości 20%.

Tagi: