Ubezpieczenie przez Internet « Dobre Ubezpieczenie

Ubezpieczenie przez Internet


Polacy coraz chętniej wybierają ubezpieczenia przez Internet albo telefon. Ta tendencja stale rośnie, co wskazuje na to, że stajemy się społeczeństwem coraz bardziej otwartym, choć równocześnie zapracowanym, bo nie starcza nam czasu na osobistą wizytę u ubezpieczyciela.

Takie ułatwione zawieranie umów rozpoczęło się już w 2003 roku, kiedy to na rynek ubezpieczeń weszły ubezpieczenia direct. Początkowo dość niechętnie Polacy nabywali ubezpieczenia przez telefon, bo to właśnie ta forma kontaktu z klientem została wprowadzona jako pierwsza na nasz rynek. Pierwsze sprzedaże dotyczyły oczywiście polis samochodowych, które zaczęły się cieszyć coraz większą popularnością, ponieważ przez telefon można było wynegocjować całkiem porządne warunki. Obecnie coraz więcej Klientów zawiera umowy ubezpieczeniowe przez Internet i nie ogranicza się to już do ubezpieczeń komunikacyjnych. W chwili obecnej przez Internet kupujemy polisy na życie, OC, AC, majątkowe, a nawet i te nietypowe. Aby wybrać tą najbardziej atrakcyjną w Internecie należy dobrze wiedzieć na co zwrócić uwagę. Przede wszystkim, jeśli zależy nam na np. ubezpieczeniu wakacyjnym, to należy dokładnie sprawdzić od kiedy będzie ono obowiązywało. Bardzo często zdarza się tak, że dana polisa na życie obowiązuje dopiero po upływie określonego czasu, co nie zawsze może się zgadzać z terminem naszego pobytu na wakacjach lub po prostu okres karencji jest zbyt długi, aby polisa była wartościowa. Innym utrudnieniem w zawieraniu polisy przez Internet może być fakt, że klient internetowy nie będzie mógł skorzystać z dodatkowego zakresu ubezpieczeń, które można sobie indywidualnie wybrać podczas wizyty w siedzibie ubezpieczyciela. Jeśli chcielibyśmy wybrać dodatkowe opcje ubezpieczenia, które należą do dodatkowo płatnych i nie należą do standardowych, przez Internet nie zawsze będzie istniała taka możliwość. Dlatego też przed podpisaniem polisy warto skontaktować się z konsultantem lub doradcą ubezpieczeniowym wybranego ubezpieczyciela i zapytać o to, w jaki sposób do swojej polisy można dokupić dodatkowe warunki ubezpieczenia. Z drugiej strony zawarcie ubezpieczenia przez Internet jest bardzo korzystne, gdyż oszczędza się przede wszystkim czas. Dodatkowo można także zaoszczędzić sporo pieniędzy, ponieważ w procesie zawierania umowy pomijany jest pośrednik, więc ubezpieczyciel może zaoferować atrakcyjniejsze warunki ubezpieczenia lub po prostu obniżyć jego cenę.

Wybierając dla siebie ubezpieczenie przez Internet, warto zawsze poczytać o danej ofercie, jak również zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Umowy, aby uniknąć późniejszych nieporozumień podczas wypłaty odszkodowania. Dzięki internetowej możliwości zawierania ubezpieczeń można sporo zyskać, a przede wszystkim zaoszczędzić czas.

Tagi: