Wakacje bez rozczarowań « Dobre Ubezpieczenie

Wakacje bez rozczarowań


Ilość sprzedawanych wycieczek przez biura podróży z roku na rok wzrasta, dlatego warto wiedzieć, jak uchronić się przed poniesieniem straty, gdyby dane biuro ogłosiło swoją upadłość. Niestety takie sytuacje zdarzają się coraz częściej, co jest bardzo dużym problemem nie tylko dla turystów, ale również i lokalnych władz. Co zatem zrobić, aby odzyskać pieniądze za wycieczkę, która nie odbyła się z powodu upadłości biura?

Odpowiedź jest bardzo prosta i ma dwa warianty. Przede wszystkim warto w biurze podnóży za wycieczkę zapłacić kartą debetową. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie zwracać się o zwrot pieniędzy, jakie zapłaciło się za wycieczkę. Drugim rozwiązaniem jest ubezpieczenie, które zawiera się na wypadek odwołania wycieczki. W stosunku do kosztu wycieczki i ewentualnie poniesionych strat, nie jest to wielki koszt. Mimo wszystko dobrym zabezpieczeniem będzie już dokonanie płatności kartą, ponieważ odbywa się ona zgodnie z wewnętrznym prawem ustanowionym przez organizacje płatnicze, w które nie ingeruje zwykłe prawo krajowe. Pieniądze oczywiście nie będą odzyskane na zawołanie i w procesie tym konieczna jest cierpliwość, ale za to można mieć niemal stu procentową pewność ich odzyskania. W najgorszym wypadku konieczne będzie wszczęcie postępowania sądowego, które nie tylko jest kosztowne, ale przeważnie trwa bardzo długo.

Wybierając się na zagraniczne wczasy lub też wakacje w kraju, ale zakupione w biurze podróży, warto wiedzieć jak uchronić się przed stratą pieniędzy. Rozwiązanie jest proste, wystarczy tylko za swoją wycieczkę zapłacić kartą oraz w razie potrzeby złożyć pismo do biura podróży żądając zwrotu poniesionych kosztów. Jeśli to nie pomoże, wtedy trzeba o zwrot zwrócić się bezpośrednio do banku, który wydał nam kartę płatniczą, ponieważ to on poprowadzi dalsze postępowanie względem biura podróży.

Tagi: